Terapia par i rodzin

Terapia par i rodzin skupia się na interakcjach pomiędzy członkami rodziny oraz na tym, jak te interakcje wpływają na zdrowie psychiczne. Terapia jest skuteczna dla osób, które zmagają się z komunikacją lub mają konflikty dotyczące ról rodzicielskich, zarządzania pieniędzmi, niewierności, depresji i lęków w związku lub rodzinie. 

Terapia par i rodzin może pomóc stworzyć zdrowe i bezpieczne związki, przejść przez trudne sytuacje oraz zająć się kwestiami zdrowia psychicznego w rodzinie. Celem terapii par i rodzin jest praca z parami, aby rozwiązać problemy ze zdrowiem psychicznym i z relacjami. W niektórych przypadkach, ludzie zwracają się do terapii, gdy czują, że nie są w stanie rozwiązać problemów rodzinnych na własną rękę. Wiele osób nie czuje się komfortowo rozmawiając ze swoim partnerem o swoich uczuciach, więc terapeuci mogą pomóc im otworzyć się na swojego partnera, moderować rozmowę prowadząc ją do rozwiązywania konfliktów i problemów.

Dlaczego potrzebna jest terapia par i rodziny? Terapia małżeńska i rodzinna jest często konieczna ze względu na złożoną, wzajemnie powiązaną naturę relacji w związku lub rodzinie. Być może Ty i Twój partner macie problemy z komunikowaniem się o ważnych sprawach w waszym związku. Może masz trudny czas, aby powiedzieć swojemu partnerowi, że potrzebujesz czasu dla siebie, lub nie czujesz się komfortowo omawiając kwestie rodzinne lub finansowe ze swoim partnerem. Możliwe też, że zatajasz informacje przed partnerem, ponieważ obawiasz się obarczenia odpowiedzialnością za ich przekazanie. Oto tylko  niektóre z powodów dla których możesz potrzebować terapii małżeńskiej i rodzinnej, aby poprawić swoje życie. 

Dzięki rozmowom pary opracowują strategie, które mają poprawić ich relacje. Uczą się również strategii radzenia sobie z trudnymi emocjami. Chociaż możesz postrzegać terapeutę par i rodziny jako osobę, która pomaga Tobie i Twojemu partnerowi uratować związek lub rodzinę, faktem jest, że terapia to droga dwukierunkowa. Jeśli jesteś na terapii, jesteś tam, aby uczyć się, leczyć i rozwijać bardziej efektywne umiejętności komunikacyjne. Możesz otrzymać zadania domowe lub możesz zostać przydzielony do omówienia pewnej sytuacji z terapeutą, a następnie znalezienia rozwiązań, które działają dla was obojga. Możesz poprosić terapeutę o sugestie, jak poprawić swój związek. Jedną z korzyści płynących z pójścia na terapię jest uświadomienie sobie swojej roli w związku. Naprawdę trudno jest spojrzeć na swój związek z zewnętrznej perspektywy.

Kto może skorzystać z terapii pari rodzinnej? Każdy, kto zmaga się z wyzwaniami życia małżeńskiego i rodzinnego. Pary, które szukają pomocy w zarządzaniu pieniędzmi, zarządzaniu stresem, życiem seksualnym i poczuciem własnej wartości. Pary, które mają do czynienia z problemami w rodzinie, w tym z sytuacją życiową, zdrowiem, umiejętnościami rodzicielskimi i problemami w związku. Osoby, które doświadczyły przemocy w domu, takiej jak wykorzystywanie dzieci, wykorzystywanie seksualne lub przemoc domowa.

Skorzystaj z terapii, gdy...

Terapia par i rodzin jest skierowana do osób, które chcą poprawić relacje, stają w obliczu trudnych rodzinnych wyzwań. Poniżej prezentujemy listę obszarów nad którymi możesz pracować z psychoterapeutą.

250 zł/90 min

Wysoka jakość terapii online

Dbamy o wysoką jakość naszych usług terapeutycznych. Poza wymaganiami formalnymi oczekujemy od naszych specjalistów ponadprzeciętnych kompetencji komunikacyjnych, umiejętności budowania relacji pełnej zrozumienia i akceptacji  oraz postawy pełnej empatii.

Kompetencje

Od naszych specjalistów wymagamy niezbędnego wykształcenia oraz certyfikacji.

Doświadczenie

Każdy z naszych specjalistów posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej.

Superwizje

Aby zagwarantować wymaganą jakość terapii nasi specjaliści poddawani są superwizji.

Warsztat

Dbamy o nieustanny rozwój naszych specjalistów organizując warsztaty i szkolenia.

EBP - Terapia oparta na dowodach naukowych

Terapie online opieramy na aktualnej wiedzy psychologicznej, dowodach naukowych oraz diagnostycznych informacjach o kliencie w celu osiągnięcia najlepszego wyniku terapii.  Stosowanie terapii opartej na EBP daje pewność, że podstawą do pracy są przesłanki pochodzące z rzetelnych badań naukowych.

W ciągu ostatnich 20 lat dokonano znacznego postępu w rozwoju i testowaniu terapii psychologicznych prowadzonych przez Internet. W szczególności terapie internetowe prowadzone przez terapeutę okazały się skuteczne w leczeniu szerokiej gamy schorzeń psychiatrycznych i somatycznych w ponad 100 kontrolowanych badaniach.
Generalnie badania sugerują, że terapia przez Internet może być równie skuteczna jak terapia bezpośrednia i prowadzić do trwałej poprawy.1
Nie wszystkie nurty terapeutyczne zostały dotychczas zweryfikowane szerokimi badaniami pod względem skuteczności. Znamy wyniki kilku metaanaliz terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), które mówią, iż w przypadku depresji i kilku rodzajów lęku terapia online jest tak samo skuteczna jak terapia stacjonarna.2

W przypadku leczenia depresji podobny rezultat przyniosły badania skuteczności Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). 3

W leczeniu PTSD zweryfikowano zarówno skuteczność CBT jak i Cognitive Processing Therapy. Oba podejścia nie odnotowały różnic między formą offline i online.4

Niektóre badania, które rozpoczęły się po wybuchu pandemii koronawirusa, sugerują, że terapia online może być pomocna w przypadku poważniejszych trudności psychicznych. Osoby mają wtedy bardziej nasilone objawy i niższy poziom funkcjonowania, często zwlekają z rozpoczęciem leczenia lub z niego rezygnują. Jednak badanie przeprowadzone w 2020 roku wykazało, że terapia online może pomóc tym pacjentom w dostępie do opieki w zakresie zdrowia psychicznego. Badanie wykazało, że kiedy rozpoczęła się pandemia koronawirusa, osoby te równie często jak inni przechodzili na terapię online, równie często jak inni rozpoczynali terapię po raz pierwszy z wykorzystaniem terapii online i częściej niż inni korzystali z usług terapii online. Wyniki te są ważne, ponieważ sugerują, że terapia online może uczynić usługi w zakresie zdrowia psychicznego bardziej dostępnymi dla pacjentów, którzy w przeciwnym razie mogliby opóźnić lub zrezygnować z leczenia. 51. Gerhard Andersson (2016) Internet-Delivered Psychological Treatments, Annual Review of Clinical Psychology, Vol. 12:157-179
2. Wright JH, Owen JJ, Richards D, Eells TD, Richardson T, Brown GK, Barrett M, Rasku MA, Polser G, Thase ME. Computer-assisted cognitive-behavior therapy for depression: a systematic review and meta-analysis. The Journal of Clinical Psychiatry. 2019;80(2):18r12188.
3. Novella JK, Ng KM, Samuolis J. A comparison of online and in-person counseling outcomes using solution-focused brief therapy for college students with anxiety. Journal of American College Health. 2020:1-8.
4. Turgoose D, Ashwick R, Murphy D. Systematic review of lessons learned from delivering tele-therapy to veterans with post-traumatic stress disorder. Journal of Telemedicine and Telecare. 2018;24(9):575-85.
5. Miu AS, Vo HT, Palka JM, Glowacki CR, Robinson RJ. Teletherapy with serious mental illness populations during COVID-19: telehealth conversion and engagement. Counselling Psychology Quarterly. 2020;13:1-8.
Długość terapii może się różnić w zależności od Twoich konkretnych potrzeb i okoliczności. Niektórzy ludzie przychodzą na terapię z konkretnym problemem lub obawą, a krótka terapia skoncentrowana na rozwiązaniach (np. TSR) może być właściwym rozwiązaniem. Często może ona trwać od sześciu do ośmiu sesji. Niektórzy przychodzą na terapię, aby zgłębić problemy, które wydają się sięgać nieco głębiej. Mogą one angażować się w terapię przez kilka miesięcy, a nawet lat.przychodzą na terapię z bardzo konkretnym problemem, który muszą rozwiązać i może się okazać, że jedna lub dwie sesje wystarczą.

Cennik terapii par i rodzin online

Terapie

Terapia par i rodzin 250 zł

Inne

Mediacje 250 zł

Poznaj naszych terapeutów

Nasi terapeuci to wysoce wykwalifikowani specjaliści pracujący w różnych nurtach terapeutycznych. Zapoznaj się profilami terapeutów, aby zapewnić sobie jak największy komfort podczas terapii online.

Zainwestuj w zdrowie!

Zarezerwuj wizytę!